Strona Główna Witaj na stronach niepije.net
Forum wsparcia, dla osób uzależnionych i współ‚uzaleźnionych od alkoholu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak polskich literek ęóąśłżźćńĘÓĄŚŁŻŹĆŃ...
Autor Wiadomość
azull 
Moderator

Wysłany: Wto Mar 03, 2015 17:08   Brak polskich literek ęóąśłżźćńĘÓĄŚŁŻŹĆŃ...

Wiem, wiem... nie ma polskich znaków na cał‚ym forum. To znaczy kiedy piszę™ tego posta, to wszystko jest cacy jak widać‡ poniżej i powyżej. ęóąśłżźćńĘÓĄŚŁŻŹĆŃ...‚ etc.. Najprawdopodobniej zamieszanie wynika z powodu upgrade oprogramowania serwera PHP. Nie wiem czy zdołam się sam uporać‡ z tym stanem rzeczy, czy trzeba będzie zwracać‡ się do kogoś› mocniejszego o pomoc.. pożyjemy zobaczymy, Na razie proszę o cierpliwość i zrozumienie‡.

Pogody Ducha, Azull

PS. Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale niektórzy sięgają po gwiazdy.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio zmieniony przez azull Wto Maj 05, 2015 21:20, w całości zmieniany 2 razy  

Halinka 
Sił‚a spokoju.

Pomogła: 27 razy
Wysłany: Śro Mar 04, 2015 16:39   

Mnie to nie przeszkadza, wię™c nie musisz się™ spieszyć‡ <czesc>

Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś› coś› zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś› , bo nie mogłeś›.
STANISŁAW LEM
Ostatnio zmieniony przez azull Śro Maj 06, 2015 07:46, w całości zmieniany 1 raz  

azull 
Moderator

Wysłany: Wto Mar 10, 2015 10:03   

Halinko
To nie chodzi o poś›piech, bo jak wiadomo ten wskazany jest przy łapaniu pcheł‚ :mrgreen: ale o to, że wiedza moja jest w temacie ograniczona. Czekam w tej chwili na audyt z zewnątrz aby móc podjąć dalsze działania.

Pogody Ducha, Azull

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio zmieniony przez azull Wto Maj 05, 2015 21:22, w całości zmieniany 1 raz  

azull 
Moderator

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 12:03   

Dziś otrzymałem odpowiedź od firmy e-Matteo z Cieszyna, dotyczącej aktualnych problemów zwią…zanych z kodowaniem polskich znaków diakrytycznych na forum. Oto ona:

Kod:
Witam serdecznie,

na wstępie - dziękuję™ za zainteresowanie moimi usługami. Poniżej wycena działań:

- przekonwertowanie bazy latin2>utf8 - 250zł
- aktualizacja forum 1.12.7>1.12.8 - 300zł

Jeżeli miałbym wykonać obie rzeczy - mogę™ całość zrobić za 500zł na gotowo.

A tu poniżej moja odpowiedź:

Kod:
Witam, dziękuje za odpowiedz i ofertę. Odezwę™ się do Pana ponownie kiedy ewentualnie już zbierzemy odpowiednie środki i podejmiemy wspaniała decyzje odnoś›nie przyszłości forum. Pozdrawiam serdecznie.

Zapraszam do dyskusji.

Pogody Ducha, Azull

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio zmieniony przez azull Wto Maj 05, 2015 21:46, w całości zmieniany 2 razy  

Halinka 
Sił‚a spokoju.

Pomogła: 27 razy
Wysłany: Pią Mar 13, 2015 18:55   

Trochę™ drogo, ale na pewno warto, bo zabezpieczy to też to forum, chyba, że bę™dziemy z niego rezygnować.
Nie wiem ile osób jest chę™tnych zainwestować, ja jestem.
Czy określamy termin do kiedy mamy się™ zdecydować‡ ?

Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś› coś› zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś› , bo nie mogłeś›.
STANISŁAW LEM
Ostatnio zmieniony przez azull Śro Maj 06, 2015 07:47, w całości zmieniany 1 raz  

azull 
Moderator

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 19:44   

Za 11 dni, będziemy świętować‡ 5 rocznicę powstania forum. Zapewne pojawią się goście z koszami pełnych prezentów... zobaczymy ile uzbieramy do tego czasu. Ja oczywiście› zamierzam wzorem innych również włożyć‡ do koszyka w prezencie kopertę naszemu pięciolatkowi... zatem poczekajmy może do urodzin, czyli 24.03, taka jest moja propozycja.

Pogody Ducha, Azull

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio zmieniony przez azull Wto Maj 05, 2015 21:49, w całości zmieniany 1 raz  

jacek78 
gadzet

Wysłany: Nie Mar 15, 2015 00:25   

Halinka napisał/a:
Trochę™ drogo

Też tak uważam :-/ Jakby Nas był‚o na forum 50 czy 100 osób, to myśe nie było by problemu. A nas aktywnych jest góra 10 osób :-/
Kiedyś› pytałem już czemu strona gdzie jest forum nie jest bezpłatna.I dalej nie rozumię™, bo przeglą…dam strony gdzie można zakładać‡ sobie forum bez dodatkowych opłat. Np. http://www.phpbb.pl/,
Nie wiem ale możliwe że się mylę™, bo nie znam się™ na sprawach informatycznych. Tylko tak poczytał‚em i widzę że można. Na forum jest jak widzę parę osób co znają… się™ w tych sprawach, wię™c może jakoś forum by istniał‚o. Chyba ze niema takiej opcji i trzeba pł‚acić, to ok
pozdrawiam <czesc>

"Wszyscy wiedzą,że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi"
Albert Einstein
Ostatnio zmieniony przez azull Śro Maj 06, 2015 20:14, w całości zmieniany 1 raz  

azull 
Moderator

Wysłany: Nie Mar 15, 2015 08:57   

jacek78 napisał/a:
Kiedyś pytał‚em już czemu strona gdzie jest forum nie jest bezpłatna. I dalej nie rozumię, bo przeglądam strony gdzie można zakładać‡ sobie forum bez dodatkowych opł‚at.

Posiadanie strony w tzw. domenie, zawsze będzie wiązało się z opłatami rejestracyjnymi. To tak jakbyś› rejestrował‚ samochód w urzędzie. Oczywiście urząd może ostatecznie w określonych przypadkach zwolnią Cię z opłat, ale to zupełnie inna bajka.
Miejsca tzw. darmowego hostingu obarczone są… zazwyczaj niedogodnościami w postaci reklam, małej przestrzeni dyskowej, obsługę… tylko określonych skryptów, wersji językowych, etc. Zapewne gdybyśmy dzisiaj zakładali tenże serwis, skończyłoby się na zamkniętym darmowym koncie na FB lub innym forum społecznościowym. Pięć lat temu sytuacja cyberprzestrzeni jej kształt możliwości›były nieco odmienne niż obecnie.
Ja osobiście nadal uważam, że opłata za hosting oraz przestrzeń dyskową…, którą… ponosimy raz w roku nie jest wygórowana. Wynosi ona około 44 groszy dziennie. Jeszcze kilka lat temu dodał‚bym typowe: ile za to można kupić‡ piw... Dziś› jest inaczej, bo dziś nie piję™i przygoda związana z moim trzeźwieniem nierozerwalnie związana jest z tym Forum. Chęć‡ osobistego poznania ludzi skupionych wokół tego miejsca zaowocował‚a moim wyjazdem do Lichenia i pierwszym nie do końca jeszcze świadomym uczestnictwem w mitingu AA na placu obok bazyliki.... Ale dość już o mnie
To co w tej chwili stanowi największe wyzwanie finansowe, w całej pięcioletniej historii forum, to koszt uaktualnienia skryptu, oraz konwersja bazy danych. Jeśli nie znajdziemy środków na ten cel, to forum pozostanie w takiej wykrzaczonej formie w jakiej jest obecnie i tyle. Może być też tak, że pojawi się™ ktoś›, kto wykona tę™ pracę™ za darmo, lub uruchomi forum na darmowych stronach hostingowych jak to Jacku sugerujesz. Wszystko jest możliwe. Aczkolwiek w mojej opinii w obecnej sytuacji można tylko zacytować ‡ to co napisane jest w Piśmie: Żniwo duże, ale robotników mało...

Pogody Ducha, Azull 24H

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio zmieniony przez azull Wto Maj 05, 2015 22:15, w całości zmieniany 1 raz  

bacha 
Basia

Pomogła: 13 razy
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 19:39   

azull napisał/a:
w obecnej sytuacji można tylko zacytować ‡ to co napisane jest w Piśmie: Żniwo duże, ale robotników mało...
Zgadzam się z tym :( ale cóż .Co prawda nie mogę wiele,ale od ziarnka do ziarnka.......jeśli to tylko coś pomoże naszemu forum to ja chętnie .Azull ja tak gwoli ścisłości spytam tylko czy ten koszyczek to to same konto tak? Pozdrawiam <cmok>

http://www.youtube.com/wa...ture=plpp_video
Ostatnio zmieniony przez azull Śro Maj 06, 2015 20:16, w całości zmieniany 1 raz  

azull 
Moderator

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 21:27   

Cześć‡ Basiu, dziękuję™ za odpowiedź i ciepł‚e słowa. Koszyczek ten sam, ale poczekaj jeszcze kilka dni tak jak to ustaliliśmy wcześniej, aby wszyscy zainteresowani mogli się w tej kwestii wypowiedzieć‡.

Pogody Ducha, Azull

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio zmieniony przez azull Wto Maj 05, 2015 22:16, w całości zmieniany 1 raz  

bacha 
Basia

Pomogła: 13 razy
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 21:32   

Oczywiscie ze poczekam :) :->

http://www.youtube.com/wa...ture=plpp_video

hewciu 
Moderator

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 23:39   

Moje zdanie znasz o guru Nasz ;)

Trzeźwości!!! :)
W odwadze przed następnym krokiem pomóż
I daj schronienie jak w rodzinnym domu
I cicho cię proszę chroń przed ścieżką ciemną
Nawet najtwardsi mają chwile kiedy potrzebują klęknąć..." (Grammatik - Każdy ma chwilę)
Ostatnio zmieniony przez azull Śro Maj 06, 2015 07:48, w całości zmieniany 1 raz  

azull 
Moderator

Wysłany: Pią Mar 20, 2015 11:15   

Oczywiście znam! Wszystkim dziękuję™, Po weekendzie powrócimy do tematu.

Pogody Ducha, Azull

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio zmieniony przez azull Wto Maj 05, 2015 22:17, w całości zmieniany 1 raz  

dancia 

Wysłany: Pią Mar 20, 2015 23:54   

Ja chętnie też coś dołożę™....jak napiszecie ile potrzeba...może się™ uzbiera....pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez azull Śro Maj 06, 2015 07:49, w całości zmieniany 1 raz  

jacek78 
gadzet

Wysłany: Sob Mar 21, 2015 18:38   

Na razie o wpłatach nie myślcie, bo może wszystko się załatwi bez wpłat ;-) Ale to jeszcze nie jest pewne. Jak będzie działało i nie trzeba będzie płacić‡ to Azull poinformuje ;-)

"Wszyscy wiedzą,że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi"
Albert Einstein
Ostatnio zmieniony przez azull Śro Maj 06, 2015 07:51, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu